0 0
Množství: 0 0 Cena: 0 Kč
Nákupní košík je prázdný.
Cena celkem: 0 Kč
Přejít k objednávce
iSpace.cz
Podmaňte si čas. Inspirujte davy. Představujeme nové smartphony Xiaomi řady 13.

Podmaňte si čas. Inspirujte davy. Představujeme nové smartphony Xiaomi řady 13.

 
Publikováno dne 04.03.2023

Jak řekl Steve McCurry, významný americký fotograf, cestovatel, fotoreportér, ambasador značky Leica a hlavní tvář nově představených hitů Xiaomi 13 – pokud se vám podaří zachytit kouzlo přítomného okamžiku, tu bezprostřednost každodenní reality, spontánně splynout s proudem života a vmžiku zapečetit vzácné, neopakovatelné a emotivní stopy času, najdete poklad, z jehož moci a krásy se budete těšit napořád. Vy i všichni ostatní. Ačkoliv letošní novinky z dílny nejhodnotnějšího a nejúspěšnějšího start-upu na světě, proslulého Xiaomi, nastolují revoluci zejména v oblasti tvorby a mobilních kamerových systémů, i jejich další aspekty a pokrokové parametry zdatně posouvají dosavadní technologické limity na nový vrchol. S příchodem magických třináctek máme dost dobře možná co dočinění s nejlepšími fotomobily letošního roku. Předběhněte hranice myslitelné kreativity a okřídlete velkolepý potenciál, jaký ve vás dříme. Ve všech ohledech. Přečtěte si náš dnešní článek a seznamte se s upgrady, které mají mobilní telefony Xiaomi řady 13 v rukávu. Probudí totiž jedinečné tajemství vašeho já.

Vytříbenost. Elegance. Mistrovství. Jste Pro?

Fotomobil Xiaomi 13 Pro splní všechny vaše sny. Podobně jako u předchozí řady Xiaomi 12 Pro, i zde najdeme brilantní 6,73palcový WQHD+ AMOLED displej s fantasticky jemným rozlišením 3 200 × 1 440 px, poměrem stran 20:9, adaptivní obnovovací frekvencí 1-120 Hz, kompletním pokrytím miliardy barev dle gamutu DCI-P3, PWM technologií 1 920Hz řízeného stmívání a platformou Dolby Vision, nově se však můžeme těšit na ohromující jas až 1 900 nitů či podporu kinematografického standardu Pro HDR. Rozměry i hmotnost zaznamenaly opravdu nepatrný nárůst – Xiaomi 13 Pro přichází na trh s 8,4 mm tenkým tělem, a to o hodnotách 16,29 cm na výšku, 7,46 cm na šířku, při stále velice příjemných 229 g. Zvukový systém opět zastřešili fajnšmekři z Dolby Atmos a samozřejmostí je i prvotřídní konektivita – se smartphonem Xiaomi 13 Pro můžete brázdit turbulentní rychlostí sítě 5G i Wi-Fi 6E.
Mobilní telefon Xiaomi 13 Pro
Velkými novinkami jsou oproti dvanáctkovým řadám exkluzivní 3D biokeramická záda, kompletní ochrana dle certifikace IP68 (Xiaomi 13 Pro je tak skvěle připravený čelit rozmarům počasí i třeba prašnému prostředí), vylepšený chladicí systém s ještě větší odpařovací komorou (3 400 mm²) či navýšená kapacita baterie – nový mobilní telefon Xiaomi 13 Pro představuje se 4 820mAh akumulátorem (až 104 hodin přehrávání hudby nebo 8 hodin nepřetržitého divokého gamingu!) a podporou 120W turbo nabíjení & 50W bezdrátového nabíjení opravdu pozoruhodný energeticko-technologický progres. Běží na bázi návykové nástavby MIUI 14 (Android 13) a pořídit si jej můžete ve dvou rafinovaných barevných variantách – harmonické bílé nebo mysteriózní černé. 
Nejmarkantnější změny a inovace však synonymizují fotoaparáty a oblast výkonu. Smartphone Xiaomi 13 Pro sází na úplně nový procesor Snapdragon 8 Gen 2 (grandiózní výsledek 1276704 bodů v benchmarku AnTuTu 9) s grafickým čipem Adreno 740, dramaticky rychlou 12GB LPDDR5X paměť RAM či na hypermoderní UFS 4.0 uložiště s rychlostí čtení až 3,5 GB/s (256GB interní kapacita, slot na microSD není k dispozici). Ve srovnání s předchozí generací slibuje Xiaomi 13 Pro až 37% nárůst výkonu CPU, 42% nárůst výkonu GPU a o více než 47 % lepší energetickou efektivitu. 
Zadní ostrůvek s fotosoustavou se dočkal jak designových, tak i parametrových úprav. Zcela nové pojetí nese poskládání objektivů i vlastnosti samotných čoček – nově s prémiovou signaturou Leica a opulentní optikou. Ačkoliv se i dvanáctkové profi verze honosily trojicí 50MPx snímačů, chytrý telefon Xiaomi 13 Pro přináší zcela nový hlavní 50,3MPx senzor Leica VARIO-SUMMICRON 1:1,9-2,2/14-75 ASPH (ƒ/1,9), expertní 50MPx plovoucí teleobjektiv se světelností f/2,0 (inspirovaný kultovní legendou Leica Noctilux-M 75 f/1,25 ASPH) a 50MPx ultra širokoúhlý objektiv se 115° úhlem záběru (ƒ/2,2). 
 
Mobilní telefon Xiaomi 13 Pro
Dočkáte se všech výsad, vášní i autentických zážitků, jaké obklopují profesionální fotografy. Leica nevymazlila jen optiku, nýbrž i samotnou estetiku zobrazování, fotoaplikaci (jako třeba tlačítko spouště či charakteristický zvuk závěrky), hyper OIS stabilizaci či řadu prominentních filtrů. Sto let zkušeností a obdivuhodného know-how německé ikony budete mít jako na dlani. A k výsledkům můžete vždy připnout signifikantní Leica vodoznak, aby každý viděl, s jak honosnou aparaturou pracujete. Natáčejte filmy s eminentní nálepkou Create in Dolby Vision 4K, pořizujte dechberoucí videa v místech, kde již slunce ukončilo svou denní pouť, za doprovodu průkopnického systému 4K Ultra Night Video, hrajte si s variabilním pokrytím ohniskových vzdáleností 14-75 mm, využijte dosud bezprecedentní funkce pro zaostřování a sledování očí zvířat (s technologiemi Xiaomi Imaging Engine, Xiaomi ProFocus a Focal Shift), připravte se na podporu profesionální obrazové postprodukce (Xiaomi 13 Pro umí výstupní 10bitový formát RAW DNG s jedinečnými barevnými Adobe profily), pronikněte na výsluní sociálních sítí jako mistři portrétních fotografií nebo učarujte okolí raritními styly Leica Authentic Look a Leica Vibrant Look. Mobilní telefon Xiaomi 13 Pro ztělesňuje revoluční umění v jediném zařízení a svojí fotovýbavou vás mocně vezme za srdce. Nikdy jej nebudete chtít dát z rukou.

Po čem toužíte ze všeho nejvíc?

Je-li to ideální rovnováha mezi nekompromisní výbavou a přívětivou cenou, pak byste měli zbystřit u prostředního představeného modelu, a to fotomobilu Xiaomi 13. Parádníka, který je rozměrově více než přívětivý a jenž svým temperamentem konkurenci pěkně zatápí. Ve srovnání se zástupcem z minulého roku, tedy telefonem Xiaomi 12, přichází Xiaomi 13 s lehce větší úhlopříčkou 6,36 palců, absolutně nepatrně navýšenými rozměry (15,28 × 7,15 × 0,8 cm & 185 g), avšak s vylepšenou ochranou (komplexní krytí dle certifikace IP68 a 2.SD skleněná záda) a ještě epesnějším AMOLED displejem (stejně jako u sourozence Xiaomi 13 Pro se i zde můžete těšit na platformu Pro HDR či krajní jas až 1 900 nitů).
Mobilní telefon Xiaomi 13
Stran konektivity, výkonu i operačního systému jsou parametry totožné jako u varianty s přízviskem Pro v názvu – i Xiaomi 13 vám tak naservíruje spektakulární porci výkonu s nejmodernějším procesorem Snapdragon 8 Gen 2, senzační LPDDR5X pamětí RAM či UFS 4.0 uložištěm (taktéž kapacita 256 GB), a dále i benefity nejrychlejších 5G sítí & Wi-Fi 6 či impozantní nástavby MIUI 14 pro Android 13. Baterie zůstala ve srovnání s předchozí řadou Xiaomi 12 zcela nepozměněná – Xiaomi 13 pracuje se 4 500mAh akumulátorem, a to za doprovodu podpory 67W drátového nabíjení, 50W bezdrátového nabíjení a 10W reverzního bezdrátového nabíjení.
 
Mobilní telefon Xiaomi 13
A to nejsladší překvapení? Samo sebou fotoaparáty. I když si rovnou nepořídíte vlajkovou Pro loď, nemusíte se vzdávat exkluzivity s názvem Leica. I na fotosoustavě mobilního telefonu Xiaomi 13 si dala německá jednička hezky záležet. Zadnímu triu vévodí 50MPx širokoúhlý senzor LEICA VARIO-SUMMICRON 1:1,8-2,2/15-75 ASPH 23mm (ƒ/1,8), jenž je následovaný 10MPx teleobjektivem se světelností f/2,0 & 75mm ekvivalentní ohniskovou vzdáleností a 12MPx ultra širokoúhlým snímačem se světelností ƒ/2,2 a 120° zorným polem. Xiaomi 13 je tedy také zaručeným receptem na úspěch – se znamenitým pokrytím optického zoomu v rozsahu 0,6-3,2×, famózním dynamickým rozsahem, nulovou hladinou šumu a fenomenální citlivostí na světlo budete tvořit impozantní mistrovská díla, nad nimiž se bude divákům tajit dech. Stejně jako Xiaomi 13 Pro i Xiaomi 13 oplývá vyšperkovanou fotoaplikací, vzácnými styly Leica Authentic Look & Leica Vibrant Look, průkopnickými systémy ProFocus, Oneclick, Ultra Night a AI Cinema, ultimativní hyper optickou stabilizací, možností natáčení v kvalitě Create in Dolby Vision 4K či podporou 10bitové RAW DNG kamery. Jinými slovy, dáváte-li přednost subtilnějšímu zařízení s "tak akorát" displejem a obejdete-li se k tomu bez dalších dvou 50MPx objektivů, Xiaomi 13 by měl být váš. Jeho nádherně tvarované tělo s prvky minimalismu, decentním koherentním zakřivením a překrásnými barevnými designy (smartphone Xiaomi 13 pořídíte ve světle zelené a mystické černé variantě) bude vaším šperkem i nedozírnou pýchou. 
A abychom nezapomněli – jak mobilní telefony Xiaomi 13, tak i Xiaomi 13 Pro disponují stereo reproduktory s certifikací Hi-Res audio, z čelní strany jsou osazeny 32MPx HDR selfie kamerou s podporou filmování ve Full HD kvalitě a přinášejí také celou řadu dalších charismatických filtrů, jako jsou kupříkladu Leica BW Natural, Leica BW High Contrast nebo Leica Vivid, s nimiž získají nejen vaše InstaStories zcela nový rozměr. Tak jaký to bude?

Život je fantastický. 

A Xiaomi 13 Lite zrovna tak. S vaším stylem si půjde parádně do noty, a nadto mu propůjčí také pěkných pár kouzel. Ve srovnání s loňským modelem Xiaomi 12 Lite dostala novinka pod kapotu zbrusu nový a pořádně nadupaný 8jádrový procesor Snapdragon 7 Gen 1, a hlavně pak duální přední foto sestavu, o níž si řekneme více v následujícím odstavci. Obrazovka zůstala zachovaná, tedy stále oslnivá 6,55palcová Full HD+ AMOLED AdaptiveSync krasotinka s až 120Hz obnovovací frekvencí, optickou čtečkou otisků prstů, HDR10+, Dolby Vision a jasem až 1 000 nitů, stejně jako audio výbava v podobě certifikovaných Dolby Atmos stereo reproduktorů a konektivita zastoupená 5G sítěmi, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 či technologií NFC. Drobné, avšak velmi vítané změny doznala baterie, jejíž kapacita činí nově 4 500 mAh, přičemž podpora 67W turbo nabíjení nechybí. Mobilní telefon Xiaomi 13 Lite pracuje na bázi operačního systému Android 12 s nástavbou MIUI 14 a najdete ho u nás v noblesní růžové, svěží modré nebo trendy černé barvě. A stále boduje tím ultra lákavým, nesmírně tenkým profilem. 7,2 mm. Jen tak málo stačilo výrobci, aby do něj ukryl naprosto hvězdný potenciál.
A když už došla řeč na hvězdy, přesně pro ně je Xiaomi 13 Lite stvořený! Pro všechny vloggery, influencery, streamery, zapálené selfies makery a další producenty osobitého contentu. Jde o hlavní lákadlo pro mileniály a generaci Z. Bombasticky vyladěné zadní fotosoustavě dominuje vlajkový objektiv Sony IMX766 s optickou stabilizací a světelností f/1,8, kterému ještě sekundují 8MPx ultra širokoúhlý a 2MPx makro snímač. Ta pravá revoluce však čeká na čelní straně. Xiaomi 13 Lite totiž dostal vedle hlavní 32MPx selfie kamery i 8MPx portrétní bokeh senzor, s nímž dokáže hotové zázraky. Přední duo vás vždy zachytí v tom nejkrásnějším světle, s krásně texturovanou pletí, a navíc včetně aktuálního rozpoložení! Zpestřete kouzelné momentky charismatickými efekty, vyberte si z široké škály snových filtrů a nasaďte vhodnou kreativní šablonu, která vás nejlépe vystihne.
 
Mobilní telefon Xiaomi 13 Lite
Smartphone Xiaomi 13 Lite je epesním nástrojem pro portrétní videa a vaši popularitu katapultujte do nové dimenze – těšit se můžete třeba na technologii Dynamic Framing, s níž Xiaomi 13 Lite detektuje počet osob v záběru, automaticky upravuje zorné pole a zoomuje/oddaluje podle potřeby, aby tak docílil úchvatné autenticity a minimálního zkreslení; mimořádně praktický režim Kapesního zrcátka (pro kontrolu přirozeného vzhledu); funkci Selfie Zoom nebo třeba Selfie Glow, která rozjasní záběr i za pořádného šera a docílí tak parádního osvětlení nejen při videohovorech. Superhvězdy, připravte se na scénu!
Toužíte novinky poznat ještě zevrubněji? Mrkněte na desetiminutové video highlightů níže. A malé překvapení na závěr – objednáte-li si v termínu předobjednávek (27. 2.-12. 3. 2023) smartphone Xiaomi 13 nebo Xiaomi 13 Pro, obdržíte k nákupu navíc 6měsíční záruku na bezplatnou výměnu či opravu displeje, půlroční prémiové cloudové úložiště Google One, a především instantní tiskárnu Xiaomi Instant Photo Printer 1S v hodnotě 3 790 Kč!
S nákupem jakéhokoliv mobilního telefonu řady Xiaomi 13 se pak můžete těšit rovněž i na tříměsíční YouTube Premium zcela zdarma.

Vážíme si spokojenosti našich zákazníků

Super,rychlé dodání

Ověřený zákazník
14.12.2021

Pán v obchodě byl velmi ochotný,což není v dnešní době samozřejmost.

Ověřený zákazník
26.09.2021

velká spokojenost

Ověřený zákazník
07.11.2022

Vše vpořádku.

Ověřený zákazník
09.09.2021

vše bylo v pořádku po všech stránkách doporučuji

Ověřený zákazník
07.03.2023

Můžu jen doporučit

Ověřený zákazník
09.08.2021

Rychlost , výborná komunikace

Ověřený zákazník
02.03.2023

Velmi spokojena

Ověřený zákazník
13.11.2021

Spolehlivost

Ověřený zákazník
28.03.2023

spokojenost

Ověřený zákazník
12.04.2022
Všechny recenze

Tradice na
českém trhu

Síť prodejen
32x v ČR

Oficiální česká
distribuce

Již druhý
den u vás

Splátkový
prodej

Až 5 000
položek skladem

Rozsáhlá
nabídka služeb

Přihlaste se k odběru newsletteru a dostávejte informace o novinkách, akcích a slevách
Prodejny SPACE
Mobilní telefony
Největší síť specializovaných kamenných prodejen mobilních telefonů a příslušenství.
Všechny prodejny
32x v ČR