Všechny naše prodejny jsou opět otevřené. Těšíme se na vás!


Amazfit T-Rex PRO - ultimativně odolné hodinky, které nezklamou! 


Odolné sportovní hodinky Amazfit T-Rex Pro jsou na trhu úplnou novinkou. Hodinky navazují na velmi úspěšnou řadu outdoorových hodinek Amazfit T-Rex, které rozhodně vynikali v poměru cena a výkon. Uživatelské recenze na ně nikdy nešetřili chválou a my už víme proč. 
 
Nové hodinky Amazfit T-Rex Pro do jisté míry vycházejí z předchozího velmi povedeného modelu, ale přidávají dost zásadních věcí navíc. Oproti předchozímu modelu nabízí vyšší míru voděodolnosti, nové funkce, měření až stovky sportovních aktivit a stále mají skvělou výdrž! Hodinky Amazfit T-Rex Pro disponují robustní konstrukcí s vysokou odolností, díky které obstojí i v extrémních podmínkách.


Neskutečně odolná konstrukce

Na první pohled se může zdát, že hodinky jsou z kovu, ale není tomu tak. Za svoji odolnost vděčí vysoce pevnému polymernímu materiálu a plní velmi přísné vojenské certifikace. Pro úplnou přesnost plní 15 vojenských certifikací odolnosti MIL-STD-810G. Hodinky snesou výkyvy teplot + 70 °C až – 40 °C, 240 hodin vlhké teplo nebo 96 hodin kontaktu se slanou vodou. Navíc mají hodinky voděodolnost do 10 ATM (100 metrů). Nemusíte se tak vůbec bát kontaktu s vodou, hodinkám se skutečně absolutně nic nestane!

Silikonový pásek u každé varianty je pak sám o sobě vlastně nezničitelný a můžete tak s hodinkami bez problémů do vody i do lesa. Díky vnitřnímu odvodu potu je zajištěna jeho maximální prodyšnost, takže pásek zůstává suchý a nelepivý i při vysoké fyzické zátěži. Mechanizmus zapínání řemínku je bezproblémový a s trochou cviku i velmi rychlý.

Čtyři mechanická tlačítka, každé v jednom z rohů, mají dobře definované funkce a silnou strukturu, díky čemuž jsou vhodné i pro ovládání v rukavicích. Hmotnost hodinek je 59,4 gramů i s řemínkem, což není problém a vzhledem k velikosti hodinek je to velmi dobrá váha. Na ruce se hodinky nosí dobře a není tomu tak co vytknout. V prodeji jsou tři barevné varianty, a to Desert Gray, Meteorite Black a Steel Blue.

My jsme testovali černou barvu Meteorite Black a přes svůj velmi outdoorový vzhled umí být hodinky v této barvě i velmi elegantní a dají se pohodlně nosit i do kanceláře. 

 
Amazfit T-Rex Pro
 
Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex ProAMOLED displej a velká výdrž

Středobodem hodinek Amazfit T-Rex Pro je kruhový 1,3 palcový AMOLED displej, který je opatřen tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass 3 pro větší odolnost a také vrstvou proti usazování otisků prstů. Rozlišení displeje je 360 × 360 obrazových bodů, 277 ppi a nechybí ani automatická regulace jasu nebo technologie Always-on, kdy je displej stále zapnutý. Důležité informace jsou k dispozici pouhým zvednutím zápěstí. Vybírat můžete také ze široké nabídky propracovaných ciferníků skrze aplikaci Zepp pro dokonalé přizpůsobení vzhledu hodinek.

Na displeji hodinek Amazfit T-Rex Pro můžete zobrazit aktuální předpověď počasí, připomenutí událostí či přijímat notifikace z aplikací. Nechybí ani integrovaný hudební přehrávač, budík či různé fitness nástroje. Dotykové ovládání funguje svižně a spolehlivě, čitelnost na slunci je slušná.

Hodinky vás jen tak nezklamou díky akumulátoru s kapacitou 390 mAh, který by měl zajistit na jedno nabití při běžném používání 18 dní, s GPS až 40 hodin a při neustálém provozu až 9 dní. Pokud dojde energie, hodinky jsou nabité za necelou hodinu a půl skrze kabel (bezdrátové nabíjení chybí, ale to zas až tak nevadí vzhledem k tomu, co hodinky vydrží).

Hodinky jsme týden neustále používali měřili srdeční tep nebo monitorování spánku a baterie stále i po týdnu ukazovala skoro 40 % kapacity. Výdrž hodinek je tedy naprosto parádní! 


Důležité senzory

Jak už jsme zmiňovali, tak chytré hodinky Amazfit T-Rex Pro dokáží sledovat váš srdeční tep 24 hodin 7 dní v týdnu v určitých časových intervalech, které si můžete nastavit. Pro kvalitní měření by hodinky měly správně sedět na zápěstí. Dále jsou vybavené snímačem PPG BioTracker 2 (senzor okysličení krve), senzor pro sbírání biologických dat, monitorují srdeční frekvenci 24 hodin denně a poskytují monitorování srdeční frekvence v reálném čase.

U okysličení krve se ještě zastavím. Tuto funkci využijete například při vysokohorské turistice, horolezeckých aktivitách či jiných činnostech, během kterých dochází ke změně nadmořské výšky a poklesu objemu kyslíku ve vdechovaném vzduchu. Díky sledování hladiny kyslíku je možné také částečně predikovat nemoc. Normální hodnoty okysličení krve by se měly pohybovat mezi 94 až 99 procenty. Nižší hodnoty můžou značit nějakou krátkodobější nemoc, kdy je organizmus oslabený. V dnešní „covidové“ době je orientační měření vhodné i pro případnou prevenci, varovným signálem je například také pokles kyslíku v krvi. 
 
Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
 
Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex ProPokročilé sledování spánku 

Odpočinek po náročném dni je velmi důležitý a hodinky Amazfit T-Rex Pro umí pomoci díky zajímavé technologii SomnusCare. Po synchronizaci s aplikací lze zkontrolovat různé fáze a kvalitu spánku. Hodinky vám pomůžou lépe pochopit celkový spánek a jaké fáze spánku jsou potřebné ke zlepšení kvality spánku. Nechte tedy hodinky zapnuté, zavřete oči a po probuzení zkontrolujte důležitá data přes aplikaci Zepp. Já osobně jsem si nechal hodinky každou noc na zápěstí a data jsou zajímavá. Zjistili jsme, že je dobré udržovat pravidelně spánkovou hygienu čili chodit spát ve stejný čas, a tak i vstávat. Začátky měření byly přímo katastrofální, když jsem zjistil, že z 8 hodin spánku jsem spal jen 40 minut kvalitním, hlubokým spánkem.

A nebojte se, na hodinky se při spaní dá zvyknout, jen je důležité si přejetím prstu na hodinkách spustit režim kino, hlavně kvůli tomu, aby se při každém hnutí zápěstí při spánku hodinky automaticky nerozsvěcovaly. Skvělý je také budík, který si můžete na hodinkách nastavit. Ráno tedy žádné hlasité pípání mobilu, pohodlně a tiše vás vzbudí vibrace přímo v hodinkách. Buzení pomocí vibrací hodinek je mnohem příjemnější. 


Sportovní režimy

Hodinky Amazfit T-Rex Pro jsou také vybaveny více než 100 vestavěnými sportovními režimy pro oblíbené pohybové aktivity včetně běhu, chůze, cyklistiky, plavání, lyžování, míčových her, bojových sportů a mnoha dalších.

Každý režim nabízí přesný záznam aktivity včetně času cvičení, vzdálenosti, tempa či spálených kalorií. Naměřené hodnoty z hodinek pak můžete přehledně zobrazit v mobilní aplikaci Zepp.

Hodinky Amazfit T-Rex Pro mají inovativní systém hodnocení zdraví PAI, který umožňuje intuitivní pochopení fyzického stavu na první pohled. Systém PAI lze použít kdykoli, kdekoli a při jakékoli formě cvičení během dne. Získáte díky němu jasnou a jednoduchou analýzu vašeho zdraví pomocí skóre PAI, aniž byste museli sledovat složitá data.


Vysoce přesný GPS modul

Hodinky mají rovnou čtyři vysoce přesné satelitní navigace – GPS, GLONASS, Beidou a Galileo. Díky tomu je vyhledávání signálu mnohem rychlejší, čímž je zajištěno velice přesné určování polohy v jakémkoliv prostředí. Ať už jste kdekoliv, rozhodně se neztratíte! Hodinky vám dokonce ukáží i přibližnou trasu, vzdálenost jízdy nebo chůze, maximální i průměrnou rychlostí, vystoupanými a sestoupanými metry, spálenými kaloriemi i tepovku se zařazením do jednotlivých zón podle délky setrvání v dané tepové kategorii.

Hodinky Amazfit T-Rex Pro dále mají také mnoho speciálních čidel, například sledovací optický senzor, 3-osý akcelerometr, 3-osý gyroskop, kompas, výškoměr a čidlo okolního osvětlení.


Systém hodinek a aplikace Zepp

Chytré hodinky jsou nastaveny pro podporu 23 světových jazyků, čeština tedy nechybí. V systému tak není problém se jednoduše orientovat pohyby prstu. Ke všem funkcím se dá také promačkat přes čtyři mechanická tlačítka na těle hodinek. Operační systém hodinek je i přes množství funkcí a informací velmi přehledný a na ovládání se dá poměrně rychle zvyknout.

Hodinky se nesekají, skvěle reagují. Ohledně výkonu a optimalizaci systému není co říct, je to paráda. Veškerou interakci s hodinkami prostřednictvím telefonu zajišťuje aplikace Zepp. Aplikace funguje jak na systému Android, tak iOS. Po instalaci se aplikace pomocí QR kódu hned spojí s hodinkami a při každém spuštění aplikace dochází k synchronizaci. Občas tedy aplikace trpí určitou chaotičností a nepřehledností oproti jiným a podobným aplikacím, ale to je čistě subjektivní názor. Jednou mě aplikace na iPhonu zazlobila, nechtěla se synchronizovat s hodinkami, pomohlo až vymazání, znovu instalace (žádná data se neztratí, nemusíte se bát) a aktualizace hodinek. Poté vše již zase pěkně fungovalo. 
 
Amazfit T-Rex Pro


A jaký je závěr? 

Odolné hodinky Amazfit T-Rex Pro jsou opravdu povedené hodinky! Za cenu necelých 5000 Kč toho opravdu hodně umí a ještě více vydrží. Vynikají nabídkou funkcí, potěší krásně čitelný AMOLED displej nebo skvělá výdrž baterie. O hodinky se nemusíte bát, jejich odolnost je fenomenální díky vojenské certifikaci odolnosti MIL-STD-810G. Pokud chcete všestranné, velmi odolné hodinky, které umí sledovat všechny důležité funkce, pak jsou hodinky T-Rex Pro tím správným parťákem. Na aplikaci Zepp si také rychle zvyknete.

Velká škoda je, že u hodinek chybí mikrofon, přes hodinky tedy nejde volat. Ukazují pouze notifikace a neumožňují NFC platby. To je ale jediné, co hodinkám můžeme vytknout a pokud se bez těchto funkcí obejdete, můžeme hodinky bez váhání doporučit.

Plusy 
+ Velmi příznivá cena
+ Extrémně odolná konstrukce
+ Skvělá výdrž baterie až 9 dní při pravidelném používání
+ Dobrý AMOLED displej
+ Zajímavé sportovní funkce vzhledem k ceně
+ Zdravotní měření
+ Sledování spánku
+ Podpora 100+ sportovních režimů
+ Vodotěsné provedení do 100 m
+ Splňují 15 vojenských certifikátů odolnosti MIL-STD-810G
+ Přijímač GPS, Glonass, BeiDou a Galileo
+ Odolný silikonový pásek, který umí odvádět pot

 
Mínusy 
- Chybí mikrofon 
- Chybí NFC platby 
- Občas nepřehledná aplikace Zepp  

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelskou zkušenost při procházení našich stránek, včetně personalizace obsahu a reklam a analýzy návštěvnosti webu, využíváme soubory cookies. Pro více informací klikněte zde.
Powered by Setos spol. s r.o. © 2021